چرا طراحی وب سایت ؟

 

چرا ؟Why

 • بعد از گذشت یک دهه از قرن ۲۱ هنوز وب سایت ندارید؟
 • اگر سایت دارید چند ساله که کامل نشده؟
 • ارزانترین پیشنهاد را برای سایتتون انتخاب کردید؟
 • نمی دونید سایت شما در روز چند تا بازدید کننده داره؟
 • اصلا بازدید کننده داره؟
 • اهداف و استراتژی سایت چی؟ تاحالا بهش فکر نکردید؟
 • تا حالا از یک کارشناس مشاوره گرفتین؟
 • اگر می دونستین یک سایت خوب و یک بازاریابی آنلاین حرفه ای می تونه فروش شما رو چند برابر کنه یا هزینه خدمات شما رو کاهش بده ویا اسم شرکت شما رو معروف کنه همین امروز اقدام نمی کردین؟

 

کسب وکار آنلاین به زبان ساده!

چرا اینترت خوب است!؟ چون تعداد زیادی از مردم هم زمان از هرکجای دنیا می توانند درمورد شرکت شما اطلاعات کسب کنند و با شما ارتباط برقرار کنند یا محصولات شما را خریداری کنند.

چرا باید وب سایت خوب داشته باشیم؟ وب سایت شما مانند فروشگاه شماست هرچقدر زیباتر باشد و امکانات بیشتری داشته باشد، مشتری بیشتری جذب می کند.

چرا بازاریابی آنلاین؟ چون از سایر روش های بازاریابی ارزانتراست و تاثیر بیشتری دارد و براحتی می توان تاثیر آنرا دقیق اندازه گیری کرد.

مزایای طراحی وب سایت ( کسب وکار آنلاین ) :Website Redesign for lead generation

 • افزایش قابل توجه فروش
 • شناسایی مخاطبان و نیاز آنها برای ارتقاء محصول
 • ارائه خدمات پس از فروش منسجم به مشتریان
 • تبلیغات موثر و هدفمند با کمترین هزینه
 • مطلع کردن مشتریان از محصول جدید
 • صرفه جویی در هزینه خدمات
 • ایجاد تعامل و نزدیک شدن به مشتری
 • توسعه نشان تجاری
 • سرعت در بررسی باز خورد ارائه محصولات یا خدمات جدید
 • کنترل دقیق وضعیت رشد و رکورد کسب و کار

 

در زمینه طراحی وب سایت جنبه های گوناگونی باید در نظر گرفته شود که به سبب پیشرفت روز افزون فناوری اطلاعات و دنیای وب همواره براین موارد افزوده می شود.موارد زیر از جمله اصلی ترین آنها به شمار میروند :

 

اهداف و استراتژی وب سایت

ابتدایی ترین گام در طراحی یک وب سایت بررسی و تعیین اهداف ، سیاست و استراتژی وب سایت شما در نحوه معرفی و ارائه خدمات ، نوع و نیاز مخاطبان ، امتیازات رقابتی ،نحوه ارتباط با مخاطبان و … می باشد. بررسی و مطالعه دقیق در این مرحله می تواند در بازدهی و بهره وری وب سایت و تبلیغات شما بسیار تعیین کننده باشد . ما برای کمک به شما در تعیین اهداف و استراتژی وب سایت تان موارد زیر را مدنظر قرار می دهیم :

 • هدف شما از داشتن وب سایت
 • نوع مخاطبان شما
 • نوع خدمات شما
 • تحلیل خواسته های مخاطبان شما
 • فضای رقابتی و ویژگیهای رقابتی شما
 • محتــــوای وب سایت

این نکته را در نظر داشته باشید که محتوا و مطالب درون وب سایت شما مهمترین قسمت وب سایت شما را تشکیل میدهند.با توجه به اهداف ، نوع مخاطبان و … اطلاعات موجود در وب سایت شما باید گویای نوع فعالیت و خدمات شما باشد.ارائه اطلاعات علمی ، ساده ، گویا و همراه با استفاده از نگارش مناسب در ارتباط با نوع فعالیت و محصولات و یا خدمات شما می تواند تمامی نیازهای مخاطبان رابر طرف نماید و آنها را در استفاده از خدمات و یا محصولات شما متقاعد کند.

 

طبقه بندی اطلاعات ، چینش ، نوع نگارش و دسترسی وب سایت

پس از مرحله انتخاب و تعیین اهداف ، استراتژی و سیاست وب سایت ، نحوه در دسترس قرار دادن و ارائه اطلاعات در اولویت دوم قرار دارد. تصور کنید که شما ارائه دهنده خدمات خاصی هستید و یا شاید مخاطبان شما آشنایی کامل با خدمات و یا محصولات شما ندارند؟ در این حالت وظیفه شما ارائه توضیحات لازم و کافی و همچنین برطرف کردن ابهامات و سوالات احتمالی و متداول است. دو حالت برای ایجاد ابهام و عدم پاسخ به مخاطب وجود دارد .

۱ – وجود نداشتن و یا مبهم بودن اطلاعات .
۲ – در دسترس نبودن و عدم هدایت صحیح مخاطب برای کسب اطلاعات .

این نکته بسیار مهم است که بدانید اگر مخاطب ابهام و یا سوال بدون جوابی در مورد خدمات و یا محصولات شما داشته باشد ، بدنبال منابع دیگری برای پاسخ دادن به سوالات خود و رفع ابهام می گردد و این یعنی از دست دادن مخاطب .

 

گرافیک وب سایت

یکی از مهمترین و کلیدی ترین نکات در یک وب سایت گرافیک وب سایت است.با توجه به فضای رقابتی و شلوغ دنیای وب جلب توجه مخاطب در مرحله ابتدائی قرار دارد. تصور کنید که قصد دیدن یک وب سایت را دارید که از نظر زمان Load شدن و یا بالا آمدن بسیار کند و از نظر نمای ظاهری نکته ای برای جلب توجه شما ندارد هر چند که شاید مطالب بسیار مفید و یا خدمات بسیار خوبی ارائه دهد ، در اکثر موارد شما این وب سایت را خواهید بست و به سراغ وب سایت دیگری خواهید رفت.

با توجه به مطالعات و تجربیات ما در زمینه طراحی و توسعه وب ، بر این اعتقادیم که رعایت اصل ” خلاقیت همراه با سادگی ” می تواند فضایی بسیار زیبا و کارآمد در وب سایت شما ایجاد کند. در این راه انتخاب رنگها و طرح های مناسب با فضای کاری شما بسیار تعیین کننده است.

ذکر این نکته بسیار مهم است که گرافیک وب شاخه ای جدا از گرافیک چاپ است و طراحی در وب اصول و استانداردهای مختص به خود دارد.

 

رعایت استانداردها در طراحی های شرکت رایانیکDesign

استانداردها کمک می کنند تا مطمئن شویم که تمام افراد به اطلاعاتی که ما تامین میکنیم دسترسی دارند و همواره توسعه وب را سریعتر و لذت بخش تر می کند. استانداردها کمک می کنند که وب سایت شما در تمامی مرورگرها به صورت یکسان نمایش داده شوند ، توسعه آنها راحتتر انجام گیرد ، توسط موتورهای جستجو دقیقتر و سریعتر رتبه بندی و تحلیل شوند و ….

 

وب سایت های داینامیک و استاتیک

می توان وب سایت ها را با توجه به نحوه در دسترس قرار دادن اطلاعات ، مدیریت و یا ویرایش اطلاعات به دو گروه استاتیک و داینامیک تقسیم بندی نمود.

در تصور عامیانه ” داینامیک ” به وب سایتهایی گفته می شود که دارای تصاویر و یا اجزاء متحرک هستند و وب سایت های “استاتیک” دارای فضایی غیر متحرک !؟

بر خلاف تصور عامیانه ، تفاوت وب سایتهای داینامیک و استاتیک در توانایی و یا عدم توانایی در مدیریت ، ویرایش و بروز رسانی محتویات وب سایت خلاصه میشود. به این معنی که در وب سایتهای استاتیک مطالب و محتویات غیر قابل ویرایش و تغییر هستند و در وب سایتهای داینامیک قابلیت مدیریت مطالب ، محتویات و اجزاء ، به صورت Online وجود دارد .  طراحی داینامیک تخصص شرکت رایانیک …

 

مدیریت وب سایت

امروزه وب سایتهای داینامیک و پویا سهم عمده ای از دنیای وب را تشکیل میدهند. این وب سایتها با استفاده از زبانهای برنامه نویسی و بانکهای اطلاعاتی به وجود می آیند و حرکت می کنند. با توجه به گستردگی زبانهای برنامه نویسی تحت وب ، عناصر : علم روز ، تجربه و خلاقیت در استفاده از زبانها و بانکهای اطلاعات نقش تعیین کننده ای در بازدهی و بهره وری وب سایت شما دارد .

در وب سایتهای داینامیک بخشی با عنوان مدیریت وب سایت ، برای مدیریت ( بروزرسانی ، ویرایش و … ) اجزاء و مطالب وب سایت در اختیار شما قرار می گیرد. سادگی در نحوه استفاده ، امکانات و امنیت از نکات مهم در مدیریت وب سایت هستند. این بخش توسط مخاطبان عادی وب سایت شما غیر قابل رویت می باشد و در عین حال قسمت اصلی تشکیل دهنده وب سایت های داینامیک است.

 

بهینه سازی برای موتورهای جستجو

برای کسب رتبه بهتر و کسب مخاطبان بیشتر به صورت هدفمند ( کسب مخاطبانی که واقعا به دنبال خدمات ما هستند ) از موتورهای جستجو ، بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو امری لازم و ضروریست ، بهینه سازی وب سایت یک شاخه جدا از طراحی وب سایت نیست و طراحان وب باید راههای بهینه سازی وب سایتها را برای موتورهای جستجو به خوبی بدانند و در طول طراحی و کد نویسی یک وب سایت رعایت کنند. بوسیله بهینه سازی وب سایت موتورهای جستجو ،راحتتر ، سریعتر و دقیقتر وب سایت ما را بررسی می کنند .برای بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو که امروزه شاخه ای از فعالیتهای تحت وب است و به صورت آکادمیک در دانشگاه های معتبر دنیا آموزش داده می شود روشهای متفاوتی وجود دارد.گاهی عدم آگاهی و یا استفاده نا مناسب از این تکنیکها باعث نتایج معکوس می شود.به این معنا که موتورهای جستجو وب سایت شما را تحریم می کنند. بنابراین انتخاب روش صحیح و استاندارد بسیار مهم است. این نکته بسیار مهم است که بخش عمده ای از بازدید کنندگان شما به دلیل مطالب مفید ، طراحی مناسب ، و خدمات خوب شما ، به وب سایت شما می آیند و تمامی موارد در مورد یک وب سایت به صورت زنجیره ای به یکدیگر پیوسته اند و شاید ضعف یکی از حلقه های این زنجیر باعث عدم بهره وری وب سایت شما باشد. اینکه تکنیکهای بهینه سازی به چه روش و ترتیبی اعمال شود ، در جایگیری و رتبه بندی شما در موتورهای جستجو بسیار تایین کننده است. پروسه منطقی و استاندارد زیر می تواند بسیار مفید باشد :

 • ستاندارد سازی کدهای HTML ، CSS و .. در وب سایت شما
 • ایجاد ساختار مناسب در وب سایت برای سهولت دسترسی موتورهای جستجو به وب سایت شما
 • بررسی رقبای شما
 • بررسی کلمات کلیدی مرتبط با محتوای وب سایت شما
 • بهینه سازی متون وب سایت شما
 • ایجاد لینکهای مناسب و مرتبط با وب سایت شما برای افزایش PageRank و رتبه در موتورهای جستجو
 • تبلیغات هدفمند

اگر شما به دنبال راه حلی مناسب حرفه ای برای حضور موفق در دنیای وب هستید، رایانیک را انتخاب می کنید . اما اگر در انتخاب مردد هستید و یا حتی با شرکت دیگری تصمیم همکاری دارید قبل از هر اقدامی با کارشناسان ما مشاوره داشته باشید .