وبلاگ

انتخاب هدف و تاثیر آن در موفقیت وب سایت

انتخاب هدف و تاثیر آن در موفقیت وب سایت

ابتدایی ترین گام در طراحی یک وب سایت بررسی و تعیین اهداف، سیاست و استراتژی وب سایت شما در نحوه معرفی و ارائه خدمات، نوع و نیاز مخاطبان، امتیازات رقابتی، نحوه ارتباط با مخاطبان و غیره می باشد. بررسی و مطالعه دقیق در این مرحله می تواند در بازدهی و بهره وری وب سایت و تبلیغات شما بسیار تعیین کننده باشد.

برای تعیین اهداف و استراتژی وب سایت تان موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

  • هدف شما از داشتن وب سایت
  • نوع مخاطبان شما
  • نوع خدمات شما
  • تحلیل خواسته های مخاطبان شما
  • فضای رقابتی و ویژگیهای رقابتی شما

اهداف میان شرکا باید با دقت توسعه داده شده و معین گردد. هر دو طرف می بایست طبق مسائل محیطی به پیشرفت برسند و لزوماً به هسته ی اصلی تجارت نیز مرتبط باشند. در ابتدا راه اهداف دست یافتنی کوتاه مدت تعیین کرده، به آنها برسید و سپس آنها را گسترش دهید. هیچ گاه در حضور جمع قولها و وعده وعیدهایی ندهید که بعداً نتوانید به آنها عمل کنید.

چرا نوشتن اهداف اینقدر اهمیت دارد؟

نوشتن آرزوها و اهداف اولین قدم مهم به سمت دست پیدا کردن به آنهاست. اول به این دلیل که نوشتن آنها محبورتان می کند اهدافتان را تصویرسازی (تجسم) کنید و دوم به این دلیل که عمل نوشتن آنها، تعهدی نسبت به آنها در شما ایجاد میکند. فقط ۵% از جمعیت جهان واقعا” برای نوشتن اهداف و آرزوهایشان وقت می گذارند شاید به همین خاطر است که افراد کمی هستند که واقعاً در زندگیشان موفق باشند و همان زندگی را داشته باشد، که آرزوی داشتنش را دارند.
نوشتن اهداف، خط سیر شما را به سمت موفقیت ایجاد می کند. بااینکه فقط عمل نوشتن اهداف می تواند پروسه را به حرکت بیندازد، اما این هم اهمیت دارد که هر از گاهی اهدافتان را مرور کنید. یادتان باشد هرچه تمرکز بیشتری روی اهدافتان داشته باشید، احتمال بیشتری هست که به آنها دست پیدا کنید.

نقشه موفقیت , اهداف طراحی سایت , شرکت رایانیک اسپادانا

در زیر به چهار قانون نوشتن اهداف اشاره می کنیم:
نوشتن اهداف به شکل مثبت
برای آنچه که می خواهید کار کنید نه آنچه که می خواهید از آن بگذرید. بخشی از علت اینکه چرا اهدافمان را می نویسیم این است که دستورالعمل هایی برای ذهن ناخودآگاهمان تنظیم کنیم. ذهن ناخودآگاه شما ابزاری بسیار کارآمد است، نمی تواند خوب را از بد تشخیص دهد و قضاوت هم نمی کند.
تنها عملکرد آن انجام دستورالعمل هایش است. هرچه دستورالعمل های شما مثبت تر باشد، نتیجه مثبت تری هم به دست می آورید. همچنین مثبت فکر کردن در زندگی روزمره به شما در رشدتان بعنوان یک انسان کمک میکند. پس آنرا فقط محدود به تعیین هدف نکنید.
نوشتن اهداف با جزئیات کامل
به جای اینکه فقط بنویسید، “خانه نو”، بنویسید “یک خانه ۳۰۰ متری با چهار اتاق خواب، ۳ حمام و دستشویی، و چشم انداز کوهستان روی یک زمین ۱۰۰۰ متری”.
یکبار دیگر داریم به ذهن ناخودآگاهمان یک دسته دستورالعمل دقیق و جزء به جزء می دهیم تا روی آن کار کند. هرچه اطلاعات بیشتری در اختیار آن بگذارید، آخر کار نتیجه واضح تری به دست می آورید. هرچه نتیجه تان دقیق تر باشد، ذهن ناخودآگاهتان کار آمدتر خواهد شد.
آیا می توانید چشمانتان را ببندید و خانه ای که در بالا اشاره کرديد را تجسم کنید؟ دورتادور خانه قدم بزنید. در آستانه در اتاق اصلی بایستید و مهی که روی کوه ها را گرفته تماشا کنید. به باغچه پر از گوجه فرنگی، لوبیا سبز و خیار نگاه کنید. می توانید ببینید؟ پس ذهن ناخودآگاهتان هم می تواند.
نوشتن اهداف به زمان حال
اهدافتان را به زمان حال بنویسید. این کار باعث می شود ذهن ناخودآگاهتان مسیری با کمترین مقاومت را انتخاب کند. اگر بنویسید “در آینده لاغر خواهم شد” ذهن ناخودآگاه با این تصور که این کار مربوط به آینده است وارد عمل نمی شود.پس اهدافتان را به زمان حال و اول شخص بنویسید، انگار که واقعیت دارند.
بازنویسی اهداف وقتی کلمات نوشته شوند و بعد دوباره نویسی شوند، حداکثر تاثیر را خواهند داشت. پس به یکبار نوشتن راضی نشوید. اهدافتان را یادداشت کنید و بعد دوباره آنها را به زبانی دیگر بازنویسی کنید، صفات انگیزه دهنده به آن اضافه کنید و مختصر و مفیدشان کنید. یک هفته بعد شاید نیاز باشد که باز اصلاحشان کنید. همینطور به این اصلاح کردن ها ادامه دهید.
نوشتن اهداف اولین قدم برای واقعی تر جلوه دادن آنهاست. بعضی وقت ها وقتی چیزی را به صورت نوشته داشته باشید، اهمیت بیشتری پیدا می کند. همچنین برنامه ریزی برای آنها نیز ساده تر میشود.

نوشته شده در: وب مستر

ارسال دیدگاه (0) ↓